logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Скорингові моделі кредитного ризику

Заказывай работу ТУТ

ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………..3

1. Скорингові моделі кредитного ризику: поняття скорингу, характеристика та атрибути в сучасних скорингових моделях"……………6

1.1. Поняття скорингу та кредитного скорингу……………………….6

1.1.1. Кредитний скоринг, його цілі й завдання в сучасному банку ...9

1.2. Інструменти і методологія кредитного скорингу………...……..10

1.3. Основні проблеми впровадження скорингової системи в банку12

1.4. Впровадження системи кредитного скорингу…………………..14

2. Сучасні скорингові моделі  та їх застосування……………………16

Висновки………………………………………………………………..22

Список використаної літератури……………………………………...24

ВСТУП

З огляду на конкуренцію, яка загострюється на ринку фінансових послуг, кредитним спілкам доводиться йти на все більші поступки позичальникам. Це й відсутність першого внеску, і розміщення кредитних менеджерів безпосередньо в торговельному приміщенні магазинів, і експрес оформлення кредиту. Однак найбільш популярною "фішкою" є зовсім інше. Можливість отримати кредит у лічені хвилини, - "не відходячи від прилавку", - це головний козир нинішніх кредиторів. Вони обіцяють видати готове рішення про можливість видачі вам кредиту протягом 5-30 хвилин. Та й довідка з місця роботи про заробітну плату виявляється зайвим папірцем. Це притягує, паморочить голову й змушує відвідувача, вже тримаючи в руках заповітний товар, підписувати будь-які документи.

Ухвалення рішення про можливість видачі кредиту в настільки стислий термін змушує кредитні спілки оптимізувати свої системи аналізу під існуючі завдання. Одним з можливих варіантів виходу зі сформованої ситуації є розробка скорингової моделі.

Саме використання скорингової моделі як одного з головних інструментів ризик-менеджменту кредитних організацій визнано в усьому світі як одне з найбільш ефективних.

Успіх скорингової моделі обумовлюється декількома ключовими факторами:

неупередженість оцінки (скоринг геть-начисто відмітає суб'єктивність оцінок, традиційно пов'язану із кредитними рішеннями);

стандартизація кредитних оцінок;

можливість автоматизації (тому що скоринг припускає роботу лише з деякою кількістю цифр, вона легко автоматизується);

контроль (в силу стандартизації кредитних операцій не дуже складно контролювати й відслідковувати ефективність кредитних рішень);

збільшення прибутковості (автоматизація процесу означає зниження витрат на ручну обробку заявок на кредит до мінімуму).

На сьогодні комерційні банки пожвавили роботу з фізичними особами. Зокрема, почали розвивати програми з кредитування фізичних осіб. З розвитком таких програм постала проблема оцінки кредитоспроможності фізичних осіб та визначення ризику їх кредитування. Кредитоспроможністю називають спроможність позичальника за певних умов кредитування у повному обсязі і у визначений кредитною угодою термін розрахуватися за своїми борговими зобов’язаннями грошовими коштами, що генеруються позичальником. Це є класичним визначенням, яким найчастіше оперують вітчизняні аналітики. У західній банківській практиці кредитоспроможність трактується як бажання, поєднане з можливістю вчасно погасити зобов’язання.

Кредитний ризик банків при кредитуванні фізичних осіб – це ризик неповернення позички і несплати відсотків за нею у повному обсязі, який залежить від матеріального становища, фізичного стану позичальника і його особистих якостей. На сьогодні вітчизняні комерційні банки не мають стабільної і дієвої методики визначення кредитоспроможності фізичних осіб.

Західні банки широко практикують скорингові системи для визначення кредитоспроможності позичальника та прийняття рішення про надання йому позички.

Останнім часом в Україні спостерігається певний бум банківського споживчого кредитування. Причому відбувається зростання не лише абсолютних величин кредитів, наданих банками фізичним особам, а й питомої ваги споживчих кредитів у загальній сумі банківських кредитів. Це свідчить про позитивні тенден­ції у сфері банківського споживчого кредитування. Разом із тим необхідно зазначити, що вітчизняні банки зіткнулися з проблемою неповернення населенням отриманих кредитів. Це підкреслює актуальність розробки методик оцінки креди­тоспроможності фізичних осіб і ризику банків при наданні споживчих кредитів.

Адекватним заходом, що знижує ризик банку та дозволяє оптимально вирі­шувати завдання, є кредитний скоринг, що являє собою математичну або статистичну модель, за допомогою якої банк визначає, наскільки велика ймовір­ність, що даний потенційний позичальник поверне кредит у встановлений строк.

Останнім часом в Україні метод скорингової оцінки стає все популярнішим, хоча західні банки скорингові методики застосовують досить давно й ефективно.

В Україні застосування скорингових систем почалося порівняно недавно. Розробці методик присвячені дослідження О. Терещенка, О. Черняка, А. Камінського та інших авторів [1]. Серед українських банків відразу з'явилися бажаючі застосувати неадаптовані західні інструменти зменшення кредитних ризиків, проте актуальною залишається проблема формалізованої оцінки факторів кредитування в умовах економічної невизначеності.

Основна мета цієї роботи – визначення поняття,  характеристики кредитного скорингу та рівня ризиків методом застосування скорингових моделей оцінки кредитоспроможності позича­льника при видачі споживчих кредитів на прикладі конкретного банку.

 

заказать курсовые, заказать курсовую, заказать диплом, заказать реферат, заказать контрольную, заказать дипломную, заказать курсовую работу, заказать дипломную работу, заказать контрольную работу, курсовая на заказ, диплом на заказ, дипломная работа на заказ,  реферат на заказ, контрольная работа на заказ, дипломную работу на заказ, дипломная на заказ, решение контрольных работ, написание курсовых, написание рефератов, , написание контрольных работ, написание бизнес-планов, написание отчетов практики, написание шпаргалок

написание курсовых, написание рефератов, написание контрольных работ, решение задач на заказ, заказать курсовые, заказать дипломные, заказать реферат, решение примеров, решение задач по математике,  заказать дипломную работу, контрольная работа на заказ, решение контрольных,  диплом на заказ, реферат на заказ, контрольная на заказ, курсовую заказать, курсовая на заказ, диплом заказать, заказать диплом, заказать реферат, заказать курсовую, заказать дипломную работу, курсовая, диплом,  заказать контрольную работу, дипломная работа на заказ, заказать курсовую, заказать дипломную, заказать реферат, заказать курсовую работу, заказать контрольную, курсовая работа, контрольных, решение задач, дипломная работа, решение задачи, дипломные, контрольные работы, курсовые работы, дипломные работы, написание магистерских работ недорого, замовити написання наукової статті, замовити магістерську роботу, купити курсову з економіки недорого, курсовая на заказ, реферат на заказ, дипломную работу на заказ, дипломная на заказ, магістерські без плагіату, курсові з економіки без плагіату, решение контрольных работ

База готовых работ: