logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Динаміка показників артеріального тиску та пульсу пов'язана з трудовою діяльністю у чоловіків - курсова робота

Заказывай работу ТУТ

 

ЗМІСТ

ВСТУП.. 3

РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ПУЛЬСУ 5

1.1. Поняття артеріального тиску. 5

1.2. Сутність пульсу. 11

1.3. Підвищений артеріальний тиск у чоловіків. 15

РОЗДІЛ 2. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ПЕРЕВІРКА ДИНАМІКИ АРТЕРІАЛЬНОГО ТИСКУ ТА ПУЛЬСУ ПОВ’ЯЗАНА З ТРУДОВОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ У ЧОЛОВІКІВ 22

2.1. Організація і методи дослідження. 22

2.2. Результати дослідження. 23

ВИСНОВКИ.. 27

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.. 29


ВСТУП

Актуальність дослідження. Сучасний рівень розвитку залізничного транспорту передбачає надзвичайно велике навантаження на людину. Аналіз критичних ситуацій свідчить, що з вини людини в системі «людина – середовище – об’єкт управління» виникає близько 70 % технологічних аварій та катастроф.

Тому досягнення оптимальної взаємодії людського чинника та навколишнього середовища є одним з головних завдань забезпечення безпеки руху на залізничному транспорті.

Збереження працездатності людини та здатності адаптуватися в складних виробничих умовах вимагає створення концепції професійного здоров’я. Приміром, О.О. Хаустова та О. С. Чабан запропонували програму психологічної та психіатричної допомоги залізничникам, яка обговорюється на шпальтах журналу «Медицина залізничного транспорту України». Вивчаючи психофізичний стан людини в різних умовах функціонування, автори встановили чітку закономірність змін активності як окремих систем, так і організму в цілому під впливом виробничих чинників.

Згідно з тимчасовою інструкцією Головного лікувально-санітарного управління МШС від 1 липня 1965 р. і з рекомендацією МШС «Про організацію передрейсових медичних оглядів працівників локомотивних бригад» від 20 грудня 1984 р., на Львівській залізниці регулярно проводять передрейсові медичні огляди машиністів та їхніх помічників. Мета їх – не допустити до рейсу хворих працівників локомотивних бригад, а також осіб із порушеною працездатністю, зумовленою різними причинами: перевтома після тяжкої фізичної праці, недостатній сон, стан після алкогольного сп’яніння тощо [6, 9]. Назріла потреба проаналізувати й оцінити раціональне застосування рекомендацій, запропонованих у названих інструкціях.

Об'єктом дослідження є трудова діяльність чоловіків-машиністів.

Предметом дослідження виступає динаміка показників артеріального тиску та пульсу пов'язана з трудовою діяльністю у чоловіків.

Мета дослідження: дослідити динаміку показників артеріального тиску та пульсу пов'язану з трудовою діяльністю у чоловіків.

Завдання дослідження:

1. Уточнити і науково обґрунтувати поняття артеріального тиску.

2. Висвітитис пульсу.

3. Визначити фактори підвищення артеріального тиску у чоловіків

4. Експериментально дослідити динаміку показників артеріального тиску та пульсу пов'язану з трудовою діяльністю у чоловіків.

Джерельну базу склали роботи таких вчених, як А.В. Жолоб, Ю.Н. Коршунов, Ю.В. Резцов, В.І. Кокільник, В. П. Малышев, Н. В. Лазарев, Е. А. Николов, В.І. Прокофьєв,О.М. Тубольцев, А.А. Прохоров та ін..

Методи та методики дослідження. В основу дослідження було покладені такі методи, як аналізу використаних джерел, синтезу доступної інформації, узагальнення знання.


 

База готовых работ: