logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Ділова етика та етикет - реферат

Заказывай работу ТУТ

Зміст

Визначення понять» етика» та «етикет»…………………………………………..3

Поняття ділового етикету…………………………………………………………..6

Ділова етика сьогодення…………………………………………………………….7

Основні правила ділового етикету………………………………………………..10

Корпоративна культура та ділова етика корпорації «AES-Україна»………..…14

Список використаної літератури……………………………………………….…17

 

Визначення понять» етика» та «етикет»

Протягом багатьох віків людство мріяло про щасливе і благополучне життя, наповнене високим сенсом, на засадах ідей добра і справедливості, вірності, честі, гідності, товариської взаємодопомоги, краси і гармонії.

Совість, доброта, честь, гідність, обов’язок і відповідальність –  це моральні поняття і цінності, які  завжди виражали постійне прагнення людства до духовного розвитку, відкривали перспективи досягнення досконалості людиною і надавали її життю гідності та сенсу.

Особливо гостро проблема місця і ролі моральних цінностей у суспільному житті постала наприкінці ХХ ст., коли ставало дедалі очевидним, що визначні досягнення технічного прогресу обертаються катастрофічними наслідками для людини, якщо їм не відповідає розвиток культури суспільства. Ця ситуація ще більше загострюється, якщо  відбуваються зміни в політичному та економічному житті.

В історії людства вже не раз траплялось: чим  гостріші проблеми постають перед людьми, чим невизначеніші перспективи на майбутнє, тим сильніше прагнення знайти певний грунт під ногами, те, заради чого варто було б жити, що могло б слугувати своєрідним камертоном душі, мірилом вчинків.

 

 

Отже, етика – це сукупність принципів людської поведінки. Розширюючи це визначення на область бізнесу, можна стверджувати, що ділова етика являє собою сукупність принципів поведінки людей, зайнятих в сфері підприємницької діяльності.

Етика осмислюється і в зв‘язку з етикетом, який трактується як встановлений порядок етичної  поведінки.

У «Словнику іншомовних слів» можна побачити деякі інші визначення етикету. Етикет (фр.etiquette) - строго встановлений порядок і форми прислуговування при дворі монархів, у відношеннях між дипломатами і т.д. Таке визначення пов‘язане з тим, що історично поняття “етикет” було введене для позначення правил поведінки при дворі Генріха IV.

 

 

Поняття ділового етикету

Діловий етикет – результат довготривалого відбору правил, форм найбільш доцільної поведінки, яка сприяє успіху у ділових відносинах. Основну функцію, або сутність етикету ділової людини, можна визначити як формування таких правил поведінки в спілкування під час праці. Другою за значенням функцією етикету є функція зручності, доцільності та практичності. Починаючи із специфічних і закінчуючи загальними правилами, етикет являє собою пристосовану до повсякденного життя систему [5].

 

 

Ділова етика сьогодення

У ХХІ столітті руйную усталені раніше складові етики ділових стосунків. Так, з новою системою економічних відносин змінилися етичні норми в суспільстві, і підприємницька сфера змушена створювати свою етику. Сьогодні вона лише набуває своїх форм, але хочеться вірити, що нинішня ситуація зміниться й поряд із «ринковим» інструментом управління більшої ваги набуватиме також «етичний», їхнє співвідношення збалансується, як у всіх цивілізованих країнах.

 

Основні правила ділового етикету

Правила вітання:

–       1.Ввічливість.

–       2.Перший вітається той, хто зайшов у приміщення (незалежно від чину, рангу, віку). Присутні не повинні відповідати хором і підводитись (як у школі).

При зустрічі з групою людей, необов’язково подавати всім руку. Якщо ви зупинились і подавали руку знайомому, який розмовляє з одним чи декількома незнайомими вам людьми, слід також.....

 

 

Дипломатичний протокол – це сукупність загальноприйнятих правил, традицій, умовностей, яких дотримується уряд, відомства закордонних справ та дипломати в міжнародному спілкуванні. Протокол регламентує порядок прийому глав закордонних держав і  урядів урядових делегацій, представників державних і громадських організацій і ділових кіл, усі види офіційних дипломатичних контактів [17].

 

Корпоративна культура та ділова етика корпорації «AES-Україна»

Отже, Кодекс ділової етики – це норми і правила поведінки, які були прийняті Правлінням корпорації AES. Мета цього документа – регулювати дії кожного працівника корпорації AES, її компаній і представництв як необхідну умову прийому і подальшого перебування на роботі.

  • Кодекс стосується таких аспектів діяльності корпорації:
  • дотримання чинних законів, правових норм і цього Кодексу;
  • конфліктів інтересів і можливостей корпорації;

База готовых работ: