logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Фiлософiя життя - реферат

Зміст

Вступ...............................................................................................................3

1. Життя як онтологiчний принцип.............................................................4

2. Iррацiональнi компоненти духовного свiту людини у фiлософiї життя.........................................................................................................................7

3. Проблема соцiального часу в фiлософiї життя (Дiльтей, Бергсон)....10

Висновок......................................................................................................13

Список використаних джерел....................................................................15

Вступ

Філософія життя, представниками якої є Ф. Ніцше, В. Дільтей,  А. Бергсон, О. Шпенглер та ін., - це філософський напрям, який розглядає все суще як форму прояву життя, як деяку реальність, що не є тотожною ні духу, ні матерії, яку можна осягнути тільки інтуїтивно. Для філософії життя головним є поняття життя. Залежно від того, як розуміти життя, розрізняють варіанти філософії життя:

життя береться в його біологічно-натуралістичному значенні; як буття живого організму на відміну від штучного. Цьому напряму властива чітко визначена опозиція «розуму», який розглядається як хвороба;

другий варіант філософії життя пов'язаний з космологічно-метафізичним тлумаченням життя. Життя тут треба розуміти як деяку космічну життєдайну силу, яка безперервно відтворює себе. Біологічна форма є однією із життєвих форм. Пізнати її можна тільки інтуїтивно, а не розумом.

Мета нашої роботи розкрити поняття життя в філософії, як онтологiчний принцип, вивчити іррацiональнi компоненти духовного свiту людини у фiлософiї життя та проаналізувати проблему соцiального часу в фiлософiї життя.

База готовых работ: