logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Феномен Петриківського розпису як складової не матеріальної культурної спадщини України - курсова робота

Зміст

Вступ                                                                                                       3

Розділ 1 "Петриківка" зародження та формування традицій розпису 5

1.1. Українське декоративно-орнаментальне малярство                      5

1.2. Зародження та утвердження Петриківського розпису: історії

та персоналії                                                                                            8

1.3. Методологія та знаряддя                                                                          13

Розділ 2. Петриківський розпис у світлі сучасного життя

2.1. Продовження традицій: сучасні творці культури Петриківщини 19

2.2. Фабрика петриківського розпису                                                   21

2.3. Виставкова та педагогічна діяльність майстрів                              23

Висновки                                                                                                 28

Список літератури                                                                                  29


 

Вступ

Актуальність дослідження. Розглядаючи народні картини, відчуваєш, що вони передусім покликані задовольняти духовні потреби людей села. Вочевидь, тут важливим є те, що в свідомості автора твору, як представника нації, живе пам’ять свого народу, зберігається інформація про минувшину рідного краю, а тому він сам виступає спадкоємцем і автентичним носієм етнокультурних цінностей своїх пращурів. У народній картині виявляються важливі елементи повсякденного життя селян, їх сокровенні мрії, які самобутньо втілювалися в міфо-поетичній системі народного світобачення, в словесному й образотворчому фольклорі.

Петриківка — це національний бренд України. Надання Петриківському розпису статусу нематеріальної культурної спадщини людства — це історична подія для держави, потужний стимул для зміцнення міжнародного іміджу України в світі як сучасного центру розвитку унікального самобутнього мистецтва. Петриківський розпис, або «петриківка» — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка, звідки й походить назва цього виду мистецтва. Відома техніка малювання перетворилася на бренд. Наприкінці січня 2013 року був створений логотип «Петриківка».

Село Петриківка веде відлік ще з козацьких часів. Відомо, що воно було зимівником останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського. На цих землях не було кріпацтва. Можливо, це і стало першоосновою для розвитку мистецтва.

Вищенаведене переконливо свідчить про актуальність вивчення феномену Петриківського розпису як складової не матеріальної культурної спадщини України.

Метою даної роботи є дослідження Петриківського розпису як одного з унікальних проявів української художньої культури в сучасних умовах. У відповідності з метою роботи перед нами стоять такі завдання:

1. Вивчити українське декоративно-орнаментальне малярство.

2. Дослідити зародження та утвердження Петриківського розпису, методологію та знаряддя.

3. Проаналізувати продовження традицій: роботи та діяльність сучасних творців культури Петриківщини.

4. Визначити основні віхи у розвитку петриківського промислу.

5. Проаналізувати виставкову та педагогічну діяльність майстрів.

Об’єктом дослідження є українське декоративно-орнаментальне малярство. Предметом - Петриківський розпис як одного з унікальних проявів української художньої культури.

 

 

заказать курсовые, заказать курсовую, заказать диплом, заказать реферат, заказать контрольную, заказать дипломную, заказать курсовую работу, заказать дипломную работу, заказать контрольную работу, курсовая на заказ, диплом на заказ, дипломная работа на заказ,  реферат на заказ, контрольная работа на заказ, дипломную работу на заказ, дипломная на заказ, решение контрольных работ, написание курсовых, написание рефератов,  написание контрольных работ, написание бизнес-планов, написание отчетов практики, написание шпаргалок, написание курсовых по экономике, написание рефератов, написание контрольных работ, решение задач на заказ, заказать курсовые, заказать дипломные, заказать реферат, решение примеров, решение задач по математике,  заказать дипломную работу, контрольная работа на заказ, решение контрольных, диплом на заказ, реферат на заказ, контрольная на заказ, курсовую заказать, курсовая на заказ, диплом заказать, заказать диплом, заказать реферат, заказать курсовую, заказать дипломную работу, курсовая, диплом,  заказатьконтрольную работу, дипломная работа на заказ,заказать курсовую, заказать дипломную, заказать реферат, заказатькурсовую работу, заказать контрольную, курсовая работа, контрольных, решение задач, дипломная работа, решение задачи, дипломные по психологии, контрольные работы, курсовые работы, дипломные работы, курсовая на заказ, реферат на заказ, дипломную работу на заказ, дипломная на заказ, решение контрольных работ , дипломная по экономике, курсовая по бухучету, дипломная по психологии, курсовая по праву, дипломная по праву, дипломная по экономике, написание курсовых по праву, написание рефератов по праву, написание контрольных работ по праву, решение задач по бухучету, заказать курсовые по праву, заказать дипломные по праву, заказать реферат по праву, решение примеров по праву, решение задач по праву,  заказать курсовую по психологии, заказать дипломную по психологии, заказать реферат по психологии, заказать контрольную по психологии, заказать дипломную по бухучету, заказать курсовую работу по психологии

База готовых работ: