logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Східні мотиви декоративно-прикладного мистецтва: батик - дипломна робота

Заказывай работу ТУТ

Зміст

Вступ 3

1 розділ. Історія виникнення та становлення "батику"

як вид декоративно-прикладного мистецтва

1.1. Поняття батику і його особливості                                                 5

1.2. Історія виникнення терміну та його поширення                                     14

2 розділ. Особливості орнаментальних композицій

2.1. Китай, Японія: природа – міра всіх речей                                              25

2.2. Художні особливості візерунків Кореї  та Індії 35

3 розділ. Виготовлення батику на тему

3.1. Технології виконання батику                                                          40

3.2. Опис практичної роботи

Висновки

Список використаних джерел


 

Вступ

XXI століття – час новітніх матеріалів і високих технологій. Але сучасна людина не перестає цінувати ручну працю, індивідуальність і особливість, непідвладну механізмам машині програм, чим є декоративно-прикладне мистецтво. У широкій палітрі художнього текстилю особливе місце посідає розпис тканин, зокрема, його різновид - батик.

Народне декоративно прикладне мистецтво втілю в собі талант народу, його мудрість, розуміння краси і добра, його життєствердне світобачення. Воно нерозривно поєднане з магічно-обрядовою і господарською діяльністю людини. Комплекси образотворчого та декоративного художнього розпису на тканинах, як і усталені прийоми їхнього художнього вирішення, складалися впродовж віків у країнах Далекого Сходу в певних історичних умовах.

Натомість в Європі цей вид мистецтва появився, розвинувся, трансформувався з декорування тканин до малярства на тканинах протягом ХХ ст. (декоративно-прикладний вид є і розвивається окремо). Малярство на тканинах для Європи — мистецтво нове.

У мистецтвознавчій та науково-методичній літературі широко представлено історію виникнення розвитку мистецтва розпису тканин у техніці батик (праці Р. Гільмана, Ю. Давидової та ін.), досить повно розкрито традиційні техніки розпису (С. Давидов. М. Синєглазова). Зважаючи на значення східної традиції орнаментування тканин, що стала пріоритетною у формуванні особливостей європейського розписного текстилю, важливими історіографічними джерелами для даного дослідження є праці зарубіжних вчених з проблем різних сфер матеріальної та духовної культури Сходу. Серед них праці російських науковців Н.П. Чукіної, В.Г. Тріссмана, Н.Р. Гусєвої, З.Г. Тараян, де, окрім огляду конкретних галузей застосування розпису на тканині, міститься аналіз орнаментальних систем в аспекті релігійного світобачення, на ґрунті якого сформувалась східна традиція батикування.

Однак у процесі виконання авторських композицій із розпису тканин виробляються новітні авторські методи та прийоми (художні й технологічні), а також формуються деякі нові знання з розвитку творчих якостей майстра внаслідок самоспостереження. Незважаючи на досить широке висвітлення проблеми історичних аспектів розвитку мистецтва розпису тканин у техніці батик, сьогодні у науково-історичній літературі недостатньо повно розкрито деякі його технологічні новації.

Метою нашого дослідження є аналіз східних мотивів декоративно-прикладного мистецтва: батик. У відповідності з метою роботи перед нами стоять такі завдання:

1. Вивчити поняття батику і його особливості.

2. Дослідити історію виникнення терміну та його поширення.

3. Проаналізувати мотиви та орнамент в країнах сходу, зокрема Китаю, Японії, Кореї, Індії.

Об’єктом дослідження є східні мотиви декоративно-прикладного мистецтва.

редметом - розпис тканин у техніці батик.

 

заказать курсовые, заказать курсовую, заказать диплом, заказать реферат, заказать контрольную, заказать дипломную, заказать курсовую работу, заказать дипломную работу, заказать контрольную работу, курсовая на заказ, диплом на заказ, дипломная работа на заказ,  реферат на заказ, контрольная работа на заказ, дипломную работу на заказ, дипломная на заказ, решение контрольных работ, написание курсовых, написание рефератов, , написание контрольных работ, написание бизнес-планов, написание отчетов практики, написание шпаргалок, написание курсовых по экономике, написание рефератов, написание контрольных работ, решение задач на заказ, заказать курсовые, заказать дипломные, заказать реферат, решение примеров, решение задач по математике,  заказать дипломную работу, контрольная работа на заказ, решение контрольных, диплом на заказ, реферат на заказ, контрольная на заказ, курсовую заказать, курсовая на заказ, диплом заказать, заказать диплом, заказать реферат, заказать курсовую, заказать дипломную работу, курсовая, диплом,  заказатьконтрольную работу, дипломная работа на заказ,заказать курсовую, заказать дипломную, заказать реферат, заказатькурсовую работу, заказать контрольную, курсовая работа, контрольных, решение задач, дипломная работа, решение задачи, дипломные по психологии, контрольные работы, курсовые работы, дипломные работы, курсовая на заказ, реферат на заказ, дипломную работу на заказ, дипломная на заказ, решение контрольных работ , дипломная по экономике, курсовая по бухучету, дипломная по психологии, курсовая по праву, дипломная по праву, дипломная по экономике


База готовых работ: