logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Об'єктно-орієнтоване проектування згідно нотації Буча

Заказывай работу ТУТ

Завдання: змоделювати роботу мобільного телефону з використанням Borland C++ Builder 6.

Теоретичні відомості

Багатьом програмам властива складність, яка нерідко заважає або навіть перешкоджає можливості її швидкої розробки. Тим не менш, завдання розробників програмних систем полягає у створенні у користувача таких систем ілюзію простоти.

Для подолання зазначених труднощів необхідно використовувати той факт, що складні структури часто приймають форму ієрархій; при цьому корисні обидва типи ієрархії: і класів, і об'єктів.

Також складні системи звичайно створюються на основі стійких проміжних форм. Не зважаючи на те, що пізнавальні здібності людини обмежені, ми можемо їх збільшити за рахунок використання декомпозиції, виділення абстракцій і створення ієрархій.

Складні системи можна досліджувати, концентруючи основну увагу або на об'єктах, або на процесах; є вагомі підстави використовувати об'єктно-орієнтовану декомпозицію, при якій світ розглядається як упорядкована сукупність об'єктів, які в процесі взаємодії один з одним визначають поведінку системи.

Об'єктно-орієнтоване проектування – метод, який використовує об'єктну декомпозицію; об'єктно-орієнтований підхід має свою систему умовних позначень і пропонує багатий набір логічних і фізичних моделей, за допомогою яких можна отримати уявлення про різні аспекти такої системи.

Вимоги до моделі

  • Модель мобільного телефону повинна забезпечувати можливість набору будь-якого номеру до 10 цифр.
  • Модель мобільного телефону повинна підтримувати список контактів для швидких дзвінків.
  • Модель мобільного телефону повинна запам'ятовувати декілька останніх набраних номерів з можливістю перегляду за бажанням.
  • Модель мобільного телефону повинна містити годинник для відображення поточного часу.

Аналіз моделі

Вибір середовища програмування Borland C++ Builder 6 є досить вдалим, тому що це – візуальний засіб розробки програмних продуктів, який дозволяє швидко і зручно створити потрібні елементи графічного інтерфейсу без необхідності розписувати для них всілякі параметри та властивості – у більшості випадків вони встановлюються автоматично, залишаючи можливість їх зміни тільки у разі потреби. Це зменшує можливість зробити помилку при розробці; зменшує час, необхідний для створення програми, а також дозволяє створити більш зручний інтерфейс.

Для створення моделі мобільного телефону в даній лабораторній роботі були розроблені наступні класи:

 

Висновки

Успішна розробка та впровадження складних програмних систем – це дещо більше, ніж просто програмування – це проектування. Так, за допомогою діаграми класів можна побачити, які існують класи і зв'язки між ними в логічній структурі системи.

При необхідності розробки складного програмного забезпечення, поділ її на окремі класи допомагає значно знизити складність. При створенні кожного класу можна зосередитися тільки на ньому, що значно простіше, а його взаємодію з іншими класами можна визначити через зручний інтерфейс.

Додаткова зручність такого підходу полягає в тому, що багато із отриманих класів може мати досить стандартну функціональність і, таким чином, для них можна використовувати готові бібліотеки. Так, в даній лабораторній роботі більшість класів було використано з середовища Borland C++ Builder 6, що значно скоротило час на розробку програми.

Таким чином, на наочному прикладі моделювання роботи мобільного телефону вдалося переконатися в перевагах об'єктно-орієнтованого проектування.

Список використаної літератури

1. Архангельский А.Я. Программирование C++ Builder 6 – М.: БИНОМ, 2003 – 1152 с.

2. Буч, Гради. Объектно-ориентированное проектирование с примерами применения / Пер. с англ. А.А.Иванова и др.; Под ред. А.Н. Артамошкина – К.: Диалектика; М.: И.В.К., 1992. – 519 с.

База готовых работ: