logo (068) 202 57 83     (095) 710 36 67
help
Заявка
help
Viber
help
Skype
email_icon
E-mail
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
Мы профессионально позаботимся о Вашей успешности 24 часа в сутки 7 дней в неделю

Православна література у дитячому книговиданні - курсова робота

Заказывай работу ТУТ

Зміст

Вступ.......................................................................................................................................................................................... 3

Розділ 1. Православна література для дітей: історико-культурні традиції та підходи до дитячих видань.... 5

Розділ 2. Біблія у переказі для дітей у вітчизняному дитячому книговиданні.................................................... 18

Висновки............................................................................................................................................................................... 24

Список використаних джерел....................................................................................................................................... 26


Вступ

Актуальність теми дослідження. Аналіз поліграфічного оформлення сучасних книжково-журнальних православних видань для дітей показує, що їхній асортимент ще далеко не задовольняє вибагливих вимог читача, існують невирішені проблеми щодо вдосконалення їхніх форм і конструкції, не завжди враховують вимоги санітарно-гігієнічних норм та міжнародних стандартів до цього виду продукції.

Релігійний аспект бібліотечної історії для дітей через ідеологічні настанови радянського періоду практично не вивчався. Тому зазначена тема - це прояв професійного інтересу до діяльності особливого виду інформаційних установ - зберігачів і проводарів специфічної інформації, якими є книгосховища православної дитячої літератури. Їхнє багате минуле дає привід сподіватися на причетність до формування соціально-нормативної та духовної культури населення України.

Вітчизняні дослідники традиційно приділяють посилену увагу монастирським та приватним профільним книгозібранням, бібліотеки же наближені до населення, як правило, залишаються поза їхніх інтересів. Єдиною узагальнюючою роботою, в якій православна література розглядається як окремий вид галузевого книговидання, є дослідження російського вченого С.П. Фунтікової. Досі православна дитяча література не ставала об’єктом окремого дослідження, тому нами було обрано темою курсової роботи „Православна література у дитячому книговиданні”.

Мета даної курсової роботи - охарактеризувати розвиток православної літератури у дитячому книговиданні в контексті історико-культурної традиції та підходів до дитячих видань та дослідити особливості Біблія у переказі для дітей у вітчизняному дитячому книговиданні.

Об’єкт дослідження – православна література для дітей в Україні.

Предмет дослідження – специфіка православної літератури у дитячому книговиданні.

Відповідно до мети і предмету дослідження нами було поставлено наступні завдання:

1. Розкрити історико-культурні традиції та підходи до видань православної літератури для дітей.

2. Дослідити аспекти Біблії у переказі для дітей у вітчизняному дитячому книговиданні.

При аналізі православної літератури у дитячому книговиданні використовувалися комплексно-аналітичний, бібліографічно-описовий, системно-хронологічний, порівняльний, структурно-типологічний, проблемно-тематичний, жанрово-стилістичний методи наукового дослідження. Методологічні засади роботи ґрунтуються на принципах історизму, наукової об’єктивності, комплексності та достовірності.

Теоретичне значення: наведено статистику й охарактеризовано основний асортимент випуску православної літератури для дітей в різні періоди книговидання в Україні.

Практичне значення: матеріали роботи можуть бути корисними для видавців, редакторів, коректорів, ілюстраторів та усі, хто причетний до сфери православного дитячого книговидання в Україні.

Структура курсової роботи. Курсова робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаних джерел.

База готовых работ: